Amsterdam 19 december – Dutch Microfund, een fonds van Annexum dat indirect belegt in microfinancieringen, breidt uit. Zij start een nieuwe emissie. Het fonds zet hiermee haar missie voort om zowel rendement voor de belegger, als ook een sociaal rendement te behalen via een verantwoorde manier van lenen aan ondernemers in kansarme landen. Deelname is mogelijk vanaf 50 euro en de aandelen zijn maandelijks verhandelbaar. Het verwachte gemiddeld rendement bedraagt 7 – 9% per jaar.
Nieuwe emissie
Dutch Microfund belegt wereldwijd in nauwkeurig uitgekozen microfinancieringsinstellingen. Deze nieuwe emissie heeft als specifieke doelstelling om de ingelegde middelen aan te wenden als investering in een nieuw sociaal fonds van Deutsche Bank. Deze bank heeft een jarenlange staat van dienst als het gaat om sociale investeringen. Het Dutch Microfund neemt transparantie en klantbescherming hoog in acht bij haar keuze van fondsen waarin zij vervolgens investeert.
Huib Boissevain CEO van Annexum: “De kern van microfinanciering is om kapitaal te verstrekken aan mensen die geen of beperkte toegang tot de conventionele financiële dienstverlening hebben. Meestal gaat het hierbij om kleine leningen aan ondernemers die zelfstandig in hun levensonderhoud willen voorzien. Net als ondernemers hier, moeten de plaatselijke ondernemers investeren om hun bedrijf draaiende te houden.”
Over Dutch Microfund
Annexum introduceerde Dutch Microfund in 2008, een beleggingsfonds gelanceerd om indirect te beleggen in microfinancieringen, en richt zich met name op de particuliere belegger. Het Dutch Microfund biedt dus een dubbel profijt: enerzijds profiteert de belegger van een financieel rendement, anderzijds behaalt de belegger ook sociaal rendement. Het fonds is niet enkel opgericht met oog op de belegger; het dient ook het doel om de armste mensen in de wereld kansen te geven om een onderneming te starten. Dutch Microfund biedt, via andere microfinancieringsfondsen, deze ondernemers de mogelijkheid tot kleine leningen waarmee ze de kans krijgen om noodzakelijke goederen zoals vee, een naaimachine of een winkel aan te schaffen. Dat geeft hen een manier om hun financiële positie te verbeteren en de lokale economie te stimuleren. http://www.annexum.nl/nl/dutch_microfund/emissie.html
Over Annexum
Annexum is een initiatiefnemer van fondsen voor particuliere en institutionele beleggers en tevens een leidende speler in de markt van de vastgoed-cv's. Het bedrijf heeft circa € 1,2 miljard aan beheerd vermogen, verdeeld over een portefeuille van ruim 30 fondsen. Die omvat onder meer vastgoed-cv's met objecten in alle sectoren van de vastgoedmarkt, zoals kantoorpanden, winkels, hotels, supermarkten en zorgvastgoed. Maar ook andere beleggingsproducten, zoals het microfinancieringsfonds Dutch Microfund. De beheerder van de beleggingsinstelling Dutch Microfund N.V., Annexum Beheer B.V., is geregistreerd bij de AFM op grond van de Wet op het financieel toezicht. Het prospectus is verkrijgbaar via www.annexum.nl. Aan beleggen in Dutch Mircofund is een aantal risico’s verbonden. De voornaamste risico’s zijn: marktrisico, rendementsrisico, valutarisico en renterisico. Voor een uitgebreidere beschrijving van de kosten en de risico’s wordt verwezen naar het prospectus en de financiële bijsluiter. www.annexum.nl / http://twitter.com/annexum_huib